Zrušení pojištění


zrušení pojištěníMožná se vám již stalo, že jste chtěli zrušit své pojištění, protože jiná pojišťovna nabízela daleko levnější sazby. Po oznámení výpovědi stávající pojišťovně jste však zjistili, že pojištění sice zruší, ale až k výročí smlouvy (datum uzavření smlouvy). {jcomments on} 


Pokud jste podali výpověď v tu nejméně vhodnou dobu, může pojišťovna zrušit pojištění třeba až za rok.

Vždy tedy mějte na paměti, že když chcete pojištění zrušit, musí být výpověď doručena na pojišťovnu minimálně 6 týdnů před výročím. Ještě jednou zopakuji – musí být doručena 6 týdnů před výročím. Ne, že bude v tu dobu teprve odeslána.

Pokud nebudete pojištění rušit přímo na pobočce pojišťovny, zasílejte písemnou výpověď poštou doporučeně. V opačném případě se může stát, že pojišťovně výpověď nedorazí a vy nebudete mít žádný důkaz, že jste žádost o zrušení opravu zaslali.

Nejčastější změna pojišťovny kvůli ceně bývá u povinného ručení. Zrušení pojištění se vždy řídí pojistnými podmínkami dané pojišťovny. Zde najdete další možnosti zrušení pojištění, které jsou u většiny pojišťoven shodné (výpovědi zaměřené na povinné ručení).

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *