Životní pojištění – proč se ho všichni bojí


Častý pohled na pojištění je ten, že je zbytečné a k ničemu není. „Poradci“ tento typ pojištění nabízejí běžně i těm klientům, kteří jej skutečně nepotřebují.

Slibují výnosy, které jsou prakticky nereálné a tvrdí věci, které nejsou pravdivé – v podstatě klientovi lžou.


Ten se po jisté době z výpisů dozví, jak se věci skutečně mají a na pojištění (právem) zanevře. Takový klient řekne všem svým známým, jak ho „poradce“ napálil a jak je pojištění nevýhodné. Přitom jde jen o přístup – kdyby „poradce“ sdělil klientovi veškeré klady i zápory, tak by si pojištění buď uzavřel s tím, že ví, jak se věci ve skutečnosti mají anebo prostě neuzavřel, protože pro něj nemá význam.

Lze tedy říci, že (nejen) životní pojištění je v podstatě produkt jako každý jiný. Pro někoho vhodný, pro někoho nikoliv. Ale náhled na něj je veskrze negativní díky nepoctivým „poradcům“, kteří jej prodávají za každou cenu, bez ohledu na klientův užitek a potřeby.

Doporučuji tedy pročíst vždy pojistné podmínky a se smlouvou se důkladně seznámit. Životní pojištění je velmi dlouhodobá záležitost (zejména pokud spolu s ním chcete spořit) a nějaký čas strávený nad studiem pojistných podmínek může ušetřit spoustu nepříjemností i peněz.

Poznámka: Pojistné podmínky lze prostudovat i až po podpisu smlouvy. Pokud narazíte na něco, s čím nesouhlasíte nebo na nějaké nesrovnalosti, máte ze zákona právo do 2 měsíců od smlouvy odstoupit. A to bez udání důvodu.

Máte na životní pojištění jiný názor?

Setkali jste se již s nabídkou životního pojištění?

Budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *