Předejděte nespravedlnosti u dopravní nehody


Během poslední doby jsem se setkal s několika klienty, kteří čelili následující nepříjemnosti.

Byli účastníky dopravní nehody, kterou nezavinili. Na jejich vozidlech vznikla škoda.
S druhým řidičem se vždy dohodli na tom, kdo nehodu způsobil. Viník svou vinu uznal a rozloučili se s tím, že nehodu nahlásí na své pojišťovně.

 


Jenže později téhož dne volal viník poškozenému, že škodu své pojišťovně nenahlásí a že se k ničemu nepřizná. Aby přidal na důrazu, neopomněl být vulgární, jak to u lidí tohoto charakteru bývá zvykem.

Netvrdím, že jsou všichni řidiči takoví, ale po těchto zkušenostech bych raději neponechával nic náhodě. Proto všem doporučuji mít neustále ve vozidle Evropský záznam o dopravní nehodě (který mj. bývá často součástí pojistných podmínek).

V uvedeném dokumentu je i návod k jeho použití. Ve stručnosti – do formuláře se vyplní iniciály účastníků nehody, zakreslí se nehoda, zmíní se poškození vozidla atd.

Nezapomeňte také, že pokud se neshodnete na tom, kdo nehodu zavinil, zavolejte policii. Volejte ji též vždy, kdy při nehodě vznikla škoda na majetku vyšší než 100.000 Kč, škoda na majetku 3. osoby anebo škoda na zdraví.

Pokud se někdo z Vás nacházel v podobné situaci a zdárně jste ji vyřešili, budu velmi rád, když se podělíte o své zkušenosti.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *