Pojištění skel


rozbité skloPojištění (nejen) čelního skla vozidla je často podceňováno. Lépe řečeno, mnoho lidí si k povinnému ručení pojištění skel nesjednává. Pojištění autoskel není sice zdarma, nicméně cena za jejich pojištění není závratná. Přitom riziko poškození autoskla je vysoká.


Jednou z nejčastějších příčin poškození nebo rozbití autoskla je způsobeno nárazem kamínku, který odskočí od kolem jedoucího vozidla.

Pokud jedete po silnici mimo město, nemusí být až takový problém viníka dostihnout. Horší je to však s dokázáním viny. Jestliže bude viník (ať už úmyslně či nikoliv) zapírat, že rozbití skla způsobil on, prakticky neexistuje způsob, jak jej usvědčit. Při jízdě po rušné dálnici klesá i možnost viníka identifikovat, natož jej dostihnout a přinutit zastavit. V takových případech jste bez pojištění nuceni za opravu zaplatit z vlastní kapsy úhradu nezřídka přesahující 10.000 Kč.

Někdy vám může kamínek udělat na skle jen malý škrábanec. Takže si řeknete, že kvůli tomu nebudete nikoho nahánět, když se skoro nic nestalo. Jenže po nějakém čase se malá trhlinka „rozleze“ přes celé sklo a opět budete muset navštívit autoservis, kde budete muset zanechat nemalý finanční obnos.

V případě, že se pro pojištění skel rozhodnete, byste si měli rozhodně zjistit, zda se pojištění vztahuje jen na přední sklo anebo na všechny okna vozidla a také výši spoluúčasti. Ta se  může pohybovat od 0 do 30% (možná i více).

Ne všechny pojišťovny umožňují pojistit si skla individuálně, ale jde to pouze při současném sjednání havarijního pojištění nebo povinného ručení.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *